Základní škola Montessori Nový svět, Opava

Naše 2. trojročí

2. trojročí
2. trojročí

O třídě

Ahoj ve 2. trojročí!

Mezi naše priority patří pochopitelně vzdělávání.

Jde ovšem také o to, aby se děti naučily spolupracovat a chovat se k sobě i k dospělým s respektem.

Pracujeme na posilování vztahů ve třídě a na zvyšování kompetencí žáků k učení a k řešení problémů.

Chceme mít kolektiv milých, přátelských, zodpovědných a pracovitých dětí. Jsme přesvědčeni, že do školy nepatří strach ani stres. S dětmi o tomto hodně mluvíme. 

Chceme v dětech probudit zájem o svět, zvídavost, nadšení a fascinaci.

Škola má být místo, kam děti chodí rády. K tomu bezesporu přispěje také dobrá nálada, kterou se ve třídě snažíme udržovat.

Přejte nám hodně štěstí. :)

Děkujeme.

    

                        

Týdenní souhrny

Důležité informace

Vážení a milí,

v této sekci se dozvíte všechny informace týkající se 2. trojročí (4., 5. a 6. ročníku). Sdělení, které bude zapotřebí rozepsat budeme vkládat do Google Učebny, popř. zašleme na mail. Doporučujeme, abyste se také dívali do fotogalerie. Budeme se snažit tímto způsobem mapovat pokroky dětí, jejich zážitky i prožitky ve škole i mimo ni. Jsme rádi za spolupráci s Vámi.

Tým 2. trojročí 

ZÁŘÍ 

 • 29. 9. Ředitelské volno - tento den je škola zavřena
 • 28. 9. Státní svátek - tento den je škola zavřena
 • 25. 9. Kurz první pomoci - určeno pro 4., 5., 6. ročník
 • 18. 9. - 22. 9. Evropský týden mobility "Pěšky do školy"
 • 18. 9. Edukační program: Jak se točí kola pro Afriku - určeno pro 4. ročník
 • Dne 6. 9. Vás srdečně zveme na osobní setkání, které se bude konat od 16:00 do cca 17:30 hod. v prostorách naší školy. Těšíme se na setkání s Vámi. Tato schůzka je určena pouze pro rodiče. Děkujeme za pochopení. Všichni z 2. trojročí 
 • 6. 9. Kukuřičné bludiště - výprava 
 • 5. 9. OPAVSKÁ MÍLE - akce pro rodiče a děti
 • V týdnu od 5. 9. začneme chodit v rámci hodiny TV do tělocvičny. Prosím, ať mají děti s sebou vhodné sportovní oblečení, např. tepláky, triko, vhodnou obuv se světlou podrážkou, tenisky. Pokud nám bude přát počasí, v hodinách TV budeme chodit ven. 
 • V týdnu 5. - 8. 9. si  žáci přinesou kufřík s výtvarnými potřebami, pákový pořadač na pracovní listy s eurofoliemi, tzv. portfolio. 
 • 4. 9. - 8:30 hod. slavnostní zahájení školního roku - těším se :-)

Aktuality

Rozvrh hodin

Konzultace


Pravidla konzultací

Na konzultace se rodič přihlásí přes webové stránky, vybere si příslušný termín a čas. (vybraný termín konzultací není rodiči potvrzen, nicméně učitel/učitelka je o vybraném termínu automaticky informován/a, je pro něj/ni závazný. Pokud by termín konzultací musel být ze strany učitele/učitelky změněn, učitel/ka bude rodiče v předstihu kontaktovat e-mailem).

Před konzultacemi si rodič připraví případné dotazy na učitele (konzultace jsou časově omezené! V případě, že rodič potřebuje více času, doporučujeme rezervovat si 2 časy za sebou, např. 14:00 – 14:15 i 14:15 – 14:30. Prosíme však, aby rodiče tuto možnost využívali pouze v nezbytných případech a po domluvě s učitelem/učitelkou).

Pokud probíhají konzultace online, je nutné, aby si dítě odneslo portfolio domů (s ohledem na tuto skutečnost je zapotřebí, aby bylo dítě o termínu konzultací ze strany rodičů včasně informováno).

Na online konzultace/Meet se rodič bude hlásit skrze přihlašovací údaje dítěte do Google Glassroom (tj. pod doménou jmeno.prijmeni@zsnovysvet.cz).

Na online konzultacích je zapotřebí, aby rodič, dítě i pedagog měli zapnutou kameru a mikrofon.


Rezervujte si termín konzultací