Základní škola Montessori Nový svět, Opava

Děti z II.J a II.D se vydaly na objevnou a studijní cestu napříč světadíly

Od druhého zářijového týdne začali žáci tříd II.D a II.J pracovat na školním miniprojektu, který jsme nazvali „Světadíly“. 

Vzniklo sedm týmů (každý pro jeden kontinent), jejichž členové měli různé role. Někdo vyhledával informace v knihách, encyklopediích, na internetu nebo v atlasech. Ostatní pracovali na formální stránce svého výstupu, tzn. kreslili  či malovali mapu, hory, řeky, pouště, pralesy apod. Některé týmy doplnily svá díla o vytištěné obrázky.

O pár dní později si některé skupiny začaly svůj výstup před budoucím publikem nacvičovat. V některých případech došlo k menším úpravám, změnám a vylepšením. Nakonec bylo vše hotovo a všichni byli připraveni jít s kůží na trh.

Prezentace před „velkým publikem“ proběhly ve čtvrtek a v pátek 17. a 18. září. Každá skupina (tým) vždy dostala zpětnou vazbu od svých spolužáků i učitelů, a to ve formě ocenění a doporučení. Mimochodem nejčastěji byli prezentující oceňování právě za grafické zpracování „svých“ kontinentů, dále za to, že informace byly zajímavé (například jsme se dozvěděli, že na Antarktidě je pouze jeden bankomat!!!), či za to, že přednes byl jasný a srozumitelný.

Na samotný závěr jsme pro děti připravili jistou reflektující aktivitu, kterou můžeme označit jako „vědomostní bingo“. Tento úkol přiměl všechny spolupracovat i mimo své původní týmy, což pro někoho byla menší výzva. smile

 Fotografie naleznete ZDE