Základní škola Montessori Nový svět, Opava

Naše 3. trojročí

3. trojročí
3. trojročí

O třídě

                                                            
Vítejte ve III.trojročí.

Těšíme se na společné poznávání, zážitky a aktivity ve škole , venku  i v přírodě.

                                                             
   VII.E a Eva Halfarová  

Týdenní souhrny

Důležité informace

Vážení a milí,

v této sekci se dozvíte všechny informace týkající se 3. trojročí (prozatím 7. ročník). Sdělení, které bude zapotřebí rozepsat budeme vkládat do Google Učebny, popř. zašlu na mail. Doporučuji, abyste se také dívali do fotogalerie. Budeme se snažit tímto způsobem mapovat pokroky dětí, jejich zážitky i prožitky ve škole i mimo ni. Jsme rádi za spolupráci s Vámi.

Eva a tým 3. trojročí 

ZÁŘÍ 

  • 29. 9. ředitelské volno - tento den je škola zavřena
  • 28. 9. státní svátek - tento den je škola zavřena
  • 25. 9. Kurz první pomoci 
  • 18. 9. - 22. 9. Evropský týden mobility "Pěšky do školy"
  • Dne 11. 9. Vás srdečně zvu na osobní setkání, které se bude konat od 16:00 do cca 17:30 hod. v prostorách naší školy. Těším se na setkání s Vámi. Tato schůzka je určena pouze pro rodiče. Děkuji za pochopení. Eva
  • V týdnu od 5. 9. začneme chodit v rámci hodiny TV do tělocvičny. Prosím, ať mají děti s sebou vhodné sportovní oblečení, např. tepláky, triko, vhodnou obuv se světlou podrážkou, tenisky. Pokud nám bude přát počasí, v hodinách TV budeme chodit ven. 
  • 7. 9. Kukuřičné bludiště 9:30 - 11:30 hod.
  • 5. 9. OPAVSKÁ MÍLE - akce pro rodiče a děti
  • V týdnu 5. - 8. 9. si  žáci přinesou kufřík s výtvarnými potřebami, pákový pořadač na pracovní listy s eurofoliemi, tzv. portfolio. 
  • 4. 9. - 8:30 hod. slavnostní zahájení školního roku - těším se :-)

Aktuality

Rozvrh hodin

Konzultace


Pravidla konzultací

Na konzultace se rodič přihlásí přes webové stránky, vybere si příslušný termín a čas. (vybraný termín konzultací není rodiči potvrzen, nicméně učitel/učitelka je o vybraném termínu automaticky informován/a, je pro něj/ni závazný. Pokud by termín konzultací musel být ze strany učitele/učitelky změněn, učitel/ka bude rodiče v předstihu kontaktovat e-mailem).

Před konzultacemi si rodič připraví případné dotazy na učitele (konzultace jsou časově omezené! V případě, že rodič potřebuje více času, doporučujeme rezervovat si 2 časy za sebou, např. 14:00 – 14:15 i 14:15 – 14:30. Prosíme však, aby rodiče tuto možnost využívali pouze v nezbytných případech a po domluvě s učitelem/učitelkou).

Pokud probíhají konzultace online, je nutné, aby si dítě odneslo portfolio domů (s ohledem na tuto skutečnost je zapotřebí, aby bylo dítě o termínu konzultací ze strany rodičů včasně informováno).

Na online konzultace/Meet se rodič bude hlásit skrze přihlašovací údaje dítěte do Google Glassroom (tj. pod doménou jmeno.prijmeni@zsnovysvet.cz).

Na online konzultacích je zapotřebí, aby rodič, dítě i pedagog měli zapnutou kameru a mikrofon.


Rezervujte si termín konzultací