Základní škola Montessori Nový svět, Opava

Články

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 18. března 2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření č. 200 ze dne 26. února 2021. 


Do 28. března se tedy prodlužuje dosavadní stav a pokračuje se v dosavadním režimu.

Vydal/a Hana Kroupová, 29. 03. 2021

žení rodiče, milé děti, 

od pondělí 1. března do 21. března 2021 budou uzavřeny školy kvůli koronavirové epidemii.

Uzavřeny budou školy včetně 1., 2., 3. ročníku. Přejdeme tedy na distanční výuku. 

Žáci 4. a 5. ročníku beze změny pokračují v distanční výuce. 

Další důležité informace týkající se distanční výuky Vám byly zaslány emailem.

Přeji Vám všem pevné zdraví a hodně optimismu. 

Hana Kroupová

USNESENÍ VLÁDY - UZAVŘENÍ ŠKOL NALEZNETE ZDE

Vydal/a Hana Kroupová, 29. 03. 2021

V dnešní dílně čtení jsme se seznámili se strategií „vytváření představ“. Představovali jsme si, jak to, o čem si čteme, vypadá, chutná, zní, voní, je cítit na dotek či jaké to v nás vzbuzuje emoce. Jedná se o strategii zábavnou, kterou bychom mohli přirovnat k filmu, jejž si během četby pouštíme v hlavě.

Pokud během čtení zapojujeme všechny smysly, vytváříme si vztah k tomu, co čteme. Čtení si více užíváme a s velkou pravděpodobností text dočteme až do konce.

Fotografie naleznete ZDE

Vydal/a Hana Kroupová, 25. 02. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

MZČR vydalo dle Zákona o ochraně veřejného zdraví MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ, kdy nařizuje všem osobám s účinností od 25. 2. 2021 od 00:00 hod. do odvolání zákaz pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest, jakým je respirátor nebo obdobný prostředek, který má filtrační účinek minimálně 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95, ČSN EN 14683 + AC). 

Opatření se vztahuje na všechny vnitřní prostory staveb, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry. 

POKYN ŘŠ NALEZNETE ZDE

Děkujeme za pochopení a spolupráci. 

Hana Kroupová, ředitelka školy

Vydal/a Hana Kroupová, 28. 02. 2021

Aby naše zoubky byly zdravé a „veselé“, musíme se o ně starat. Jak taková péče vypadá a proč je důležitá jsme si povídali v pátečním projektu. Ve skupinách jsme hledali odpovědi na otázky týkající se např. prevence vzniku zubního kazu. Dozvěděli jsme se, jak často chodit na preventivní prohlídky, jak často si čistit zoubky a co k tomu používat. Prvňáčci se zabývali tříděním potravin a zjišťovali, které potraviny zoubkům prospívají a které naopak škodí. S pomůckou jsme pojmenovali jednotlivé části zubu.   

Fotky z projektu naleznete ZDE.

Vydal/a Hana Kroupová, 22. 02. 2021