Vážení rodiče,

RMO na svém jednání dne 9. 10. 2024 vzala na vědomí provoz ŠD v době prázdnin:

Vánoční prázdniny pro žáky základních škol začínají v pondělí 23. prosince 2024 a končí v pátek 3. ledna 2025.

V tomto období bude provoz školní družiny přerušen. Provoz ve všech školních družinách a školy bude znovu zahájen 6. ledna 2025.

Hana Rozsíval Kroupová, ředitelka školy

Vydal/a Hana Kroupová, 20. 10. 2024

Naše škola se zapojila do 15. ročníku česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia. Projekt vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knihovna Jiřího Mahena v Brně k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven.

Cílem česko-slovenského projektu je navázání kontaktu mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci z České republiky vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu: „Od mravence po velrybu – inspirující svět zvířat“ a vymění si ji se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky.

Garantem tohoto projektu je Mgr. Martina Pácaltová.

Vydal/a Hana Kroupová, 10. 10. 2024

Vážení rodiče,

s radostí Vám oznamujeme, že se nám podařilo zajistit prostory pro hodiny TV ve Sportcentru FIDOR, Provaznická ul. 5, Opava a Jógovém centru Luna, Nám. Osvoboditelů, Opava.

Do Sportcentra budou chodit všichni žáci naší školy. Do Luny 1. trojročí v rámci projektu Trenéři do škol.

S dětmi do sportovišť budeme chodit pravidelně do odvolání.

Těšíme se na sportování s Vašimi dětmi v prostorách tomu určených. :-)

Všichni z Nového světa

Vydal/a Hana Kroupová, 04. 10. 2024

Vážení rodiče,

tímto Vás informuji o opětovném zprovoznění školní jídelny.

Školní jídelna bude v provozu od úterý 1. 10. 2024. Žáci naší školy jsou automaticky k odběru jídla přihlášeni.

Děkujeme za trpělivost a spolupráci.

Hana Rozsíval Kroupová

Vydal/a Hana Kroupová, 04. 10. 2024