Základní škola Montessori Nový svět, Opava

Články

Vážení a milí rodiče, 

tímto Vás srdečně zveme na adventní dílničky, které se budou konat v úterý 5. 12. 2023 od 14:00 hod. do 16:30 hod. v prostorách naší školy. 

Můžete se těšit na příjemnou atmosféru, dobré jídlo a pití, výrobu vánočních dekorací a přáníček. 
Plánujeme také tvořit adventní věnce. Na základě projeveného zájmu zajistíme korpusy a chvojí. Ozdoby, které chcete, aby na věnci byly, si prosím doneste. 

Pokud máte o tvorbu věnce zájem, prosím o vyplnění dotazníku. 

Odkaz naleznete zde: https://forms.gle/A2Rzpnec9v3ZfSWj9

Součástí tohoto odpoledne bude také vánoční obchůdek, ve kterém si budete moci koupit výrobky dětí. Tento obchůdek bude v provozu po zbylé dny, tj. od 5. 12 do 8.12.2023 (vždy v odpoledních hodinách). 

Těšíme se na Vás. 

Všichni z Nového světa

Vydal/a Hana Kroupová, 06. 12. 2023

Vážení,

tímto Vám oznamuji, že s ohledem na plánovanou stávku, kterou organizuje ČMOS PŠ, bude provoz odpolední školní družiny dne 27. 11. 2023 zrušen. Nejsme schopni z personálních důvodů zajistit náhradní odpolední program. Tento den se nebudou konat kroužky. 

Škola v provozu bude (včetně ranní školní družiny) v době od 6:30 hod. do 13:30 hod., a to pro všechny žáky 1. - 7. ročníku.

Vzhledem k tomu, že děti nebudou mít tento den zajištěný oběd (školní jídelna bude 27. 11. zapojena do stávky a tudíž nevaří), prosím, abyste dětem dali větší svačinu. 

Z naší strany zajistíme pečivo, pomazánky, zeleninu a ovoce.

Děkuji za spolupráci a pochopení v této záležitosti. 

S úctou

Mgr. Hana Rozsíval Kroupová, DiS.

ředitelka školy

Vydal/a Hana Kroupová, 29. 11. 2023

Tradičně jsme se vydali na remízek za bývalou kaplí sv. Anny, kde jsme se v předchozích letech podíleli na výsadbě stromů a keřů. Nyní, když je vysázeno, bylo zapotřebí zajistit jeho údržbu. Čekalo nás uvolnění a odnos nepotřebných opor. Mladší keříky, které zarůstaly bujnými rostlinami, jsme osvobodili. Už naše přítomnost, ušlapání okolní trávy, vysazeným keřům pomohla. Při práci nám pomohlo pěkné počasí a radost přineslo krásně vybarvené listoví s plody. Přidáváme tak tip na pěknou procházku. 

Fotky z akce naleznete ZDE

Vydal/a Hana Kroupová, 12. 11. 2023

Tradiční zábavné dopoledne pro páťáky připravili učitelé a žáci na ZŠ TGM.

Na úvod  si naši žáci vyzkoušeli práci se stavebnicemi Betzold elektronik,  ICT techniku spolu s oblíbenými roboty různých typů, klíčování pozadí. Pak se posilnili připravenými dobrotami v školní kavárně. Pokračovali pozorováním mikroskopického světa v přírodopisné učebně.

A následně si vyzkoušeli chemické a fyzikální pokusy. Program zakončili kvízem a návštěvou školního klubu. Po celý čas nás provázeli a oporou nám byli naši bývalí žáci. Poděkování patří i jim.

Fotografie z akce naleznete ZDE

Vydal/a Hana Kroupová, 06. 11. 2023

Vytvoření květinové vazby v aranžérské dílně, sednout si za volant traktoru, v chemické laboratoři si ověřit a vyzkoušet pokusy, zkoumat tajemství přírody a bádat s moderními lupami či mikroskopy v laboratoři biologie, to vše si měli možnost vyzkoušet naši žáci při příležitosti Dne profesí na Masarykově střední škola zemědělské a přírodovědné.  Pro některé z nich to byla příležitost, díky níž objevili, kterým směrem by se možná v budoucnu chtěli ubírat.

Děkujeme. 

Fotografie z akce naleznete ZDE

Vydal/a Hana Kroupová, 06. 11. 2023