Naše třída II. J

II. J

Ahoj ve třídě II.J!

Mezi naše priority patří pochopitelně vzdělávání.

Jde ovšem také o to, aby se děti naučily spolupracovat a chovat se k sobě i k dospělým s respektem.

Pracujeme na posilování vztahů ve třídě a na zvyšování kompetencí žáků k učení a k řešení problémů.

Chceme mít kolektiv milých, přátelských, zodpovědných a pracovitých dětí. Jsme přesvědčeni, že do školy nepatří strach ani stres. S dětmi o tomto hodně mluvíme.

Chceme v dětech probudit zájem o svět, zvídavost, nadšení a fascinaci.

Škola má být místo, kam děti chodí rády. K tomu bezesporu přispěje také dobrá nálada, kterou se ve třídě snažíme udržovat.

Přejte nám hodně štěstí. :)

Děkujeme.

Týdenní souhrny

Zdravím Vás, níže jsou uvedené akce II.J. U některých aktivit je potřeba sdělit více informací.
Vše potřebné k jednotlivým akcím vkládáme do Google Učebny II.J Celá třída. Mějte se hezky. Honza

LEDEN

• 31. 1. vysvědčení :-)
  • 27. 1. čtecí maraton (9:00 - 16:00 hod. - odpoledne jsou vítáni rodiče, prarodiče... - pojďte číst s námi)
  • 26. 1. 5 ročník - návstěva knihovny (Opava - Kateřinky)
  • 12. 1. 6. ročník - návštěva knihovny (Opava - Kateřinky)
  • 3. 1. opět ve škole :-)

• 26. - 30. 10. podzimní prázdniny - užijte si je :-) :-) :-)
  • 25. 10. - Hudebka s Dominikem a dílna čtení - doneste si svou knížku.
  • 24. 10. - natáčení promo videa
  • 18. 10. Kozmické louky - výsadba stromků, příchod do školy nejpozději v 8:00 hod., příchod v cca 13:40 do školy.
  • 16. 10. Den stromů
  • 7. 10. přednáška - téma fairtrade, základních potřeb člověka či globálního obchodování
  • 6. 10. natáčení videa o naší škole, hlavní aktéři: děti :-)

ZÁŘÍ

• 28. 9. - škola uzavřena, státní svátek
  • 27. 9. - návštěva ZŠ T. G. Masaryka - určeno žákům 5. ročníku, odchod ze školy v 8:00 hod., návrat na oběd nejpozději
  • 23. 9. - Slavnost k 10. výročí založení naší školy :-) - akce pro děti a rodiče
  • 21. 9. - beseda "Jak se točí Kola pro Afriku?" - určeno všem žákům, místo: Obecní dům v Opavě
  • 19. 9. - žáci 4. ročníku pojedou na Dopravní hřiště v Malých Hošticích, sraz nejpozději v 8:00 hod. ve škole.

S sebou: svačinu, pití, vhodné sportovní oblečení, psací potřeby, cyklistickou helmu. Jízdné bude hrazeno z prostředků školy.

Dne 7. 9. Vás srdečně zvu na osobní setkání, které se bude konat od 16:15 do 17:15 hod. v prostorách naší školy. Těším se na setkání s Vámi. Tato schůzka je určena pouze pro rodiče. Děkuji za pochopení. Honza
  • V týdnu od 5. 9. začneme chodit v rámci hodiny TV do tělocvičny. Prosím, ať mají děti s sebou vhodné sportovní oblečení, např. tepláky, triko, vhodnou obuv se světlou podrážkou, tenisky. Pokud nám bude přát počasí, v hodinách TV budeme chodit ven.
  • V týdnu 5. - 9. 9. si  žáci přinesou kufřík s výtvarnými potřebami, pákový pořadač na pracovní listy s eurofoliemi, tzv. portfolio.
  • Týdenní plány - Děti budou mít tyto plány vždy u sebe v sešitu, tzn. kdykoliv se na něj můžete společně s dětmi podívat a tímto sledovat jejich práci ve škole :-).
  • 1. 9. - slavnostní zahájení školního roku - těším se :-)

Pravidla konzultací

Na konzultace se rodič přihlásí přes webové stránky, vybere si příslušný termín a čas. (vybraný termín konzultací není rodiči potvrzen, nicméně učitel/učitelka je o vybraném termínu automaticky informován/a, je pro něj/ni závazný. Pokud by termín konzultací musel být ze strany učitele/učitelky změněn, učitel/ka bude rodiče v předstihu kontaktovat e-mailem).

Před konzultacemi si rodič připraví případné dotazy na učitele (konzultace jsou časově omezené! V případě, že rodič potřebuje více času, doporučujeme rezervovat si 2 časy za sebou, např. 14:00 – 14:15 i 14:15 – 14:30. Prosíme však, aby rodiče tuto možnost využívali pouze v nezbytných případech a po domluvě s učitelem/učitelkou).

Pokud probíhají konzultace online, je nutné, aby si dítě odneslo portfolio domů (s ohledem na tuto skutečnost je zapotřebí, aby bylo dítě o termínu konzultací ze strany rodičů včasně informováno).

Na online konzultace/Meet se rodič bude hlásit skrze přihlašovací údaje dítěte do Google Glassroom (tj. pod doménou jmeno.prijmeni@zsnovysvet.cz).

Na online konzultacích je zapotřebí, aby rodič, dítě i pedagog měli zapnutou kameru a mikrofon.