Naše třída II. J

II. J

Naše třída II.J je v ZŠ Nový svět úplně nová s novým třídním průvodcem Honzou :). Mezi priority II.J patří pochopitelně vzdělávání. Jde ovšem také o to, aby se děti naučily spolupracovat a chovat se k sobě i k dospělým s respektem. Pracujeme na posilování vztahů ve třídě a na zvyšování kompetencí žáků k učení a k řešení problémů. Chceme mít kolektiv milých, přátelských, zodpovědných a pracovitých dětí. Jsme přesvědčeni, že do školy nepatří strach ani stres. S dětmi o tomto hodně mluvíme.

Chceme v dětech probudit zájem o svět, zvídavost, nadšení a fascinaci. Škola má být místo, kam děti chodí rády. K tomu bezesporu přispěje také dobrá nálada, kterou se ve třídě snažíme udržovat.

Přejte nám hodně štěstí. :)

Děkujeme.

SPOLUPRÁCE...                                                           ...A DOBRÁ NÁLADA smile

Týdenní souhrny

• 29. a 30. 10. 2020 - podzimní prázdniny
  • 28. 10. 2020 - státní svátek
  • 26. a 27. 10. 2020 Nařízení vlády ČR - dny volna - žáci v tyto dny nebudou moci být ve škole.
  • 16. 10. 2020 - exkurze do Jedlého lesa, místo: Zlatníky - žáci II.J, s sebou si děti vezmou: vhodné oblečení (např. pláštěnku, celé dopoledne budeme na poli), svačinu, pití, psací potřeby, podložku. Odchod ze školy: 8:15 hod., příchod zpět do školy: 12:00 hod. - oběd budeme mít ve škole!
  • 7.10.2020 - Dopravní hřiště Malé Hoštice - 4. ročník

ZÁŘÍ

• Vážení rodiče, pokud jste tak zatím neučinili, pošlete prosím v úterý 29. 9. 2020 po svém dítěti podepsané potvrzení o seznámení se Školním řádem a s Vnitřním řádem školní družiny. Děkuji.
  • Vážení rodiče, ve středu 23. 9. 2020 jdeme s třídou II.J do Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Program s názvem "Interaktivní povídání o Evropě, jejich městech a jejich jazycích" začne v 8.00 a skončí v 8.45. S dětmi budeme ze školy vycházet v 7.30. Můžete ovšem svého syna/dceru přivést/dovézt přímo ke knihovně (jdeme do hlavní budovy na Nádražním okruhu 27). V tomto případě buďte prosím na místě nejpozději v 7.50.
    Prosím vás všechny, abyste mi do úterní 14. hodiny dali vědět, jestli vaše dítě půjde se mnou ze školy nebo jestli se sejdeme až před budovou knihovny.
    Děkuji za spolupráci.
  • Dne 8. 9. 2020 Vás srdečně zvu na online setkání rodičů a pedagogů. Setkání se bude konat od 16:30 do 17:15 hod. Odkaz na videokonferenci naleznete níže:
    Těším se na setkání s Vámi. Tato schůzka je určena pouze pro rodiče. Děkuji za pochopení. Honza
  • V týdnu od 7. 9. 2020 začneme chodit v rámci hodiny TV do tělocvičny. Prosím, ať mají děti s sebou vhodné sportovní oblečení, např. tepláky, triko, vhodnou obuv se světlou podrážkou, tenisky. Pokud nám bude přát počasí, v hodinách TV budeme chodit ven.
  • V týdnu 1. - 4. 9. 2020 si  žáci přinesou kufřík s výtvarnými potřebami, pákový pořadač na pracovní listy s eurofoliemi, tzv. portfolio.
  • Týdenní plány - Děti budou mít tyto plány vždy u sebe v sešitu, tzn. kdykoliv se na něj můžete společně s dětmi podívat a tímto sledovat jejich práci ve škole :-).

Platný rozvrh hodin třídy II.J pro školní rok 2020/2021 naleznete ZDE!

Pravidla konzultací

Na konzultace se rodič přihlásí přes webové stránky, vybere si příslušný termín a čas. (vybraný termín konzultací není rodiči potvrzen, nicméně učitel/učitelka je o vybraném termínu informován/a, je pro něj/ni závazný. Pokud by termín konzultací musel být ze strany učitele/učitelky změněn, učitel/ka bude rodiče v předstihu kontaktovat e-mailem).

Před konzultacemi si rodič připraví případné dotazy na učitele (konzultace jsou časově omezené! V případě, že rodič potřebuje více času, doporučujeme zarezervovat si 2 časy za sebou, např. 14:00 – 14:15 i 14:15 – 14:30. Prosíme však, aby rodiče tuto možnost využívali pouze v nezbytných případech a po domluvě s učitelem/učitelkou).

Konzultace probíhají online - v den konzultací si dítě odnáší portfolio domů. (s ohledem na tuto skutečnost je zapotřebí, aby bylo dítě o termínu konzultací ze strany rodiče včasně informováno).

Na konzultace/Meet se rodič bude hlásit skrze přihlašovací údaje dítěte do Google Glassroom (tj. pod doménou jmeno.prijmeni@zsnovysvet.cz).

Na konzultacích je zapotřebí, aby rodič, dítě i pedagog měli zapnutou kameru a mikrofon.