Základní škola Montessori Nový svět, Opava

Naše třída I. L

I. L
I. L

O třídě

                                                  

Do třídy I. L chodí 11 děvčat a 7 chlapců.

... a jak probíhá školní den?

Zahajujeme jej setkáním na elipse, kde si řekneme, co nás ten den čeká. Dále pak následuje vlastní výuka, která probíhá podle aktuálních týdenních plánů - český jazyk, matematika, kosmická výchova, výtvarná výchova, hudební výchova a tělesná výchova. Po jejím ukončení se společně setkáme opět na elipse, kde probereme, co se nám povedlo, podařilo a co si případně potřebujeme ještě zopakovat. Podle potřeb pak děti navštěvují zájmové kroužky historie, jógy, hry na kytaru atd. 

Týdenní souhrny

říjen

Týdenní souhrn: 5. 10. - 9. 10. 2020

září

Týdenní souhrn: 28. 9. - 2. 10. 2020

Týdenní souhrn: 21. 9. - 25. 9. 2020

Týdenní souhrn: 14. 9. - 18. 9. 2020

Týdenní souhrn: 7. 9. - 11. 9. 2020

Týdenní souhrn: 1. 9. - 4. 9. 2020

Důležité informace

ŘÍJEN

AKCE TŘÍDY

13. 10. v 8. 30 hodin - SZ Raduň, prohlídka raduňského zámku s kněžnou Wandou. Z důvodu nepříznivého vývoje epidemiologické situace je akce zrušena.

7. 10. v 8.30 hodin - OKPB v Opavě, Nádražní okruh - beseda se spisovatelkou Romanou Suchou. Odchod ze školy v 8.00 hodin. Z důvodu nepříznivého vývoje epidemiologické situace je akce zrušena.

ZÁŘÍ

AKCE TŘÍDY

29. 9 v 8. 30 hodin - Vyjmenovaná slova, edukační program ve SZM Opava - 3. ročník

23. 9. v 8.45 hodin - Dětské dopravní hřiště, ZŠ T.G.M., Mírová ulice - třeťáci. Děti si vezmou: sportovní oblečení, helmu, batoh se svačinou, pití a roušku.

14. 9 v 10. 00 hodin - Vítání prvňáčků ve Slezském divadle. Děti zhlédnou pohádkový muzikál "Popelka". Akce zrušena z důvodu nepříznivé situace ohledně COVIDU-19.

INFORMACE

  • V pondělí 7. září si děti donesou kufřík s výtvarnými potřebami a pořadač s eurofoliemi na pracovní listy - portfolio.
  • V úterý 8. září budou mít děti tělocvik. Do školy si přinesou vhodné oblečení a sportovní obuv (do tělocvičny tenisky se světlou podrážkou, ven tenisky pro venkovní aktivity. V případě příznivého počasí bude Tv probíhat venku.
POZVÁNKA

Vážení rodiče,

ve středu 9. září v 15.30 hodin Vás zvu do třídy I.L na online setkání s rodiči a pedagogy. Odkaz na videokonferenci naleznete níže: 

Těším se na setkání s Vámi.

Lucie Kašpárková

ODKAZY NA PROCVIČOVÁNÍ:

 http://ucebnice.online/  - stačí se zaregistrovat a můžete procvičovat učivo. Zkušební verze platí po dobu 30 dnů.

https://skolakov.eu/

https://www.umimecesky.cz/

https://www.vcelka.cz/ - známý portál pro procvičování  výuky, 6 týdnů zdarma, stačí, když při registraci použijete promo kód - UCIMESEDOMA

https://www.gramar.in/cs/

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

https://www.skolasnadhledem.cz/

http://matematika.hrou.cz/

http://www.naucsepocitat.cz/

https://www.matika.in/cs/

https://www.umimematiku.cz/

https://matmat.cz/

http://www.matyskova-matematika.cz/

http://pisanka.cz/1-trida/samostatna-pismena/

Pro učení v přírodě:

https://ucimesevenku.cz/

http://www.jdeteven.cz/

E-knihy zdarma pro děti:

 http://www.eknihyzdarma.cz/eshop-kategorie-prodeti.html

Aktuality

Rozvrh hodin

Platný rozvrh hodin třídy I.L pro školní rok 2020/2021 naleznete ZDE

Konzultace

Rezervujte si termín konzultací


Pravidla konzultací

Na konzultace se rodič přihlásí přes webové stránky, vybere si příslušný termín a čas. (vybraný termín konzultací není rodiči potvrzen, nicméně učitel/učitelka je o vybraném termínu informován/a, je pro něj/ni závazný. Pokud by termín konzultací musel být ze strany učitele/učitelky změněn, učitel/ka bude rodiče v předstihu kontaktovat e-mailem).

Před konzultacemi si rodič připraví případné dotazy na učitele (konzultace jsou časově omezené! V případě, že rodič potřebuje více času, doporučujeme zarezervovat si 2 časy za sebou, např. 14:00 – 14:15 i 14:15 – 14:30. Prosíme však, aby rodiče tuto možnost využívali pouze v nezbytných případech a po domluvě s učitelem/učitelkou).

Konzultace probíhají online - v den konzultací si dítě odnáší portfolio domů. (s ohledem na tuto skutečnost je zapotřebí, aby bylo dítě o termínu konzultací ze strany rodiče včasně informováno).

Na konzultace/Meet se rodič bude hlásit skrze přihlašovací údaje dítěte do Google Glassroom (tj. pod doménou jmeno.prijmeni@zsnovysvet.cz).

Na konzultacích je zapotřebí, aby rodič, dítě i pedagog měli zapnutou kameru a mikrofon.

https://meet.google.com/qyb-poav-ymn