Základní škola Montessori Nový svět, Opava

Naše třída I. L

I. L
I. L

O třídě

                                                  

Do třídy I. L chodí 11 děvčat a 8 chlapců.

... a jak probíhá školní den?

Zahajujeme jej setkáním na elipse, kde si řekneme, co nás ten den čeká. Dále pak následuje vlastní výuka, která probíhá podle aktuálních týdenních plánů - český jazyk, matematika, kosmická výchova, výtvarná výchova, hudební výchova a tělesná výchova. Po jejím ukončení se společně setkáme opět na elipse, kde probereme, co se nám povedlo, podařilo a co si případně potřebujeme ještě zopakovat. Podle potřeb pak děti navštěvují zájmové kroužky historie, jógy, hry na kytaru atd. 

Týdenní souhrny

Týdenní souhrn: 22. 2 - 26. 2. 2021

Týdenní souhrn: 15. 2. - 19. 2. 2021

Týdenní souhrn: 1. 2. - 5. 2. 2021

Týdenní souhrn: 25. 1. - 29. 1. 2021

Týdenní souhrn: 18. 1. - 22. 1. 2021

Týdenní souhrn: 11. 1. - 15. 1. 2021

Týdenní souhrn: 4. 1. - 8. 1. 2021

Týdenní souhrn: 14. 12. - 18. 12. 2020

Týdenní souhrn: 7. 12. - 11. 12. 2020

Týdenní souhrn: 30. 11. - 4. 12. 2020

Týdenní souhrn: 23. 11. - 27. 11. 2020

Týdenní souhrn: 5. 10. - 9. 10. 2020

Týdenní souhrn: 28. 9. - 2. 10. 2020

Týdenní souhrn: 21. 9. - 25. 9. 2020

Týdenní souhrn: 14. 9. - 18. 9. 2020

Týdenní souhrn: 7. 9. - 11. 9. 2020

Týdenní souhrn: 1. 9. - 4. 9. 2020

Důležité informace

DUBEN

INFORMACE

 • Vážení rodiče, ve dnech 1. 4., 2. 4. a 5. 4.  budou mít děti velikonoční prázdniny. Online výuka nebude v těchto dnech probíhat. 
 • Od 6. dubna probíhá výuka nadále distanční formou. Takto bude prozatím probíhat do 11. dubna.

BŘEZEN

INFORMACE

 • Vážení rodiče, od 1. března opět probíhá distančí výuka. Rozvrh hodin máte vložený v Google učebně. Výuka probíhá od pondělí do pátku dle rozvrhu jednotlivých tříd. Děti si k výuce připraví psací potřeby, papír popřípadě mazací tabulku. Konzultace probíhají vždy jednou za čtrnáct dní. Přihlásit se můžete na webových stránkách naší školy. Velmi Vám děkuji za spolupráci a podporu dětí při online výuce. Přeji Vám hodně sil a pevné zdraví. Lucie Kašpárková 
 • Pravidla online výuky - doporučuji si pročíst, aby se nám společně pracovalo co nejlépe smile, těším se na Vás, milé děti. Lucka

ÚNOR

INFORMACE

 • Vážení rodiče, ve středu 17. února v 16.00 hodin se budou konat online třídní schůzky. Bližší informace Vám byly zaslány emailem.Těším se na setkání s Vámi. Lucie Kašpárková
 • Připomínám, že online konzultace, kde máme možnost probrat průběh vzdělávání Vašich dětí, probíhají jednou za čtrnáct dní. Přihlašovat se můžete na webových stránkách naší školy - třída I. L - konzultace.

LEDEN

INFORMACE

 • Vážení rodiče a milé děti, v pondělí 25. ledna si doneste "reprezentativní portfolio". Prvňáci si donesou pořadač s deseti složkami, druháci a třeťáci budou pokračovat v zavedeném portfoliu. Donesou si také 10 složek.  
 • Prosím o kontrolu a podepisování týdenních plánů každý týden. 
 • V současné době se zabýváme v kosmické výchově soustavami v lidském těle. Jestli máte doma knihu, hru nebo puzzle o lidském těle, tak ji přineste do školy.
 • Ve čtvrtek 28. ledna si děti donesou do školy složku na vysvědčení. 
 • V pátek 29. ledna budou pololetní prázdniny :)

PROSINEC

AKCE TŘÍDY

18. 12. - Vánoční posezení s dárečky

4. 12. -  ADVENTNÍ DÍLNIČKY (bližší informace naleznete v Google učebně, v kurzu I. L Hv a Vv)

INFORMACE

 • Vážení rodiče, v pátek 18. 12. budeme mít v naší třídě I. L vánoční posezení s dárečky. Děti si již vylosovaly spolužáka, kterému mají koupit nebo vyrobit dáreček. Společně jsme se dohodli, že by cena dárečku neměla přesáhnout 50,- Kč. Děti již mohou dárečky nosit do školy. K vánočnímu posezení děti mohou přinést nějaké dobrotky a laskominky :). 

          Děkuji Vám za spolupráci a přeji krásný adventní čas!

          Lucie Kašpárková

LISTOPAD

INFORMACE

 • Vážení rodiče, z důvodu nepříznivé epidemiologické situace je zrušena výuka od pondělí 2. 11. 2020! Nadále bude pokračovat online výuka. Rozvrhy online setkání, týdenní plány, pracovní listy a různé materiály naleznete v Google učebně.
 • 17. 11. - státní svátek - tento den neprobíhají online setkání.
 • Kontrolní práce po podzimních prázdninách nebudou. V týdnu od 16. 11. budou děti psát čtvrtletní kontrolní práce. Po vypracování prosím kontrolní práce vložte do Google učebny. 
 • Od pondělí 9. listopadu si můžete začít vyzvedávat písanky pro 1., 2. i 3. ročník. 

Děkuji Vám za spolupráci :)

Od 26. do 30. 10. je škola uzavřena! Děti mají v tyto dny volno. :-)

ŘÍJEN

AKCE TŘÍDY

13. 10. v 8. 30 hodin - SZ Raduň, prohlídka raduňského zámku s kněžnou Wandou. Z důvodu nepříznivého vývoje epidemiologické situace je akce zrušena.

7. 10. v 8.30 hodin - OKPB v Opavě, Nádražní okruh - beseda se spisovatelkou Romanou Suchou. Odchod ze školy v 8.00 hodin. Z důvodu nepříznivého vývoje epidemiologické situace je akce zrušena.

ZÁŘÍ

AKCE TŘÍDY

29. 9 v 8. 30 hodin - Vyjmenovaná slova, edukační program ve SZM Opava - 3. ročník

23. 9. v 8.45 hodin - Dětské dopravní hřiště, ZŠ T.G.M., Mírová ulice - třeťáci. Děti si vezmou: sportovní oblečení, helmu, batoh se svačinou, pití a roušku.

14. 9 v 10. 00 hodin - Vítání prvňáčků ve Slezském divadle. Děti zhlédnou pohádkový muzikál "Popelka". Akce zrušena z důvodu nepříznivé situace ohledně COVIDU-19.

INFORMACE
 • V pondělí 7. září si děti donesou kufřík s výtvarnými potřebami a pořadač s eurofoliemi na pracovní listy - portfolio.
 • V úterý 8. září budou mít děti tělocvik. Do školy si přinesou vhodné oblečení a sportovní obuv (do tělocvičny tenisky se světlou podrážkou, ven tenisky pro venkovní aktivity. V případě příznivého počasí bude Tv probíhat venku.
POZVÁNKA

Vážení rodiče,

ve středu 9. září v 15.30 hodin Vás zvu do třídy I.L na online setkání s rodiči a pedagogy. Odkaz na videokonferenci naleznete níže: 

Těším se na setkání s Vámi.

Lucie Kašpárková

ODKAZY NA PROCVIČOVÁNÍ:

 http://ucebnice.online/  - stačí se zaregistrovat a můžete procvičovat učivo. Zkušební verze platí po dobu 30 dnů.

https://skolakov.eu/

https://www.umimecesky.cz/

https://www.vcelka.cz/ - známý portál pro procvičování  výuky, 6 týdnů zdarma, stačí, když při registraci použijete promo kód - UCIMESEDOMA

https://www.gramar.in/cs/

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

https://www.skolasnadhledem.cz/

http://matematika.hrou.cz/

http://www.naucsepocitat.cz/

https://www.matika.in/cs/

https://www.umimematiku.cz/

https://matmat.cz/

http://www.matyskova-matematika.cz/

http://pisanka.cz/1-trida/samostatna-pismena/

Pro učení v přírodě:

https://ucimesevenku.cz/

http://www.jdeteven.cz/

E-knihy zdarma pro děti:

 http://www.eknihyzdarma.cz/eshop-kategorie-prodeti.html

Aktuality

Rozvrh hodin

Platný rozvrh hodin třídy I.L pro prezenční výuku (v rámci rotační výuky)

Platný online rozvrh hodin I.L pro distanční výuku naleznete v Google Učebně. 

Konzultace

Rezervujte si termín konzultací


Pravidla konzultací

Na konzultace se rodič přihlásí přes webové stránky, vybere si příslušný termín a čas. (vybraný termín konzultací není rodiči potvrzen, nicméně učitel/učitelka je o vybraném termínu informován/a, je pro něj/ni závazný. Pokud by termín konzultací musel být ze strany učitele/učitelky změněn, učitel/ka bude rodiče v předstihu kontaktovat e-mailem).

Před konzultacemi si rodič připraví případné dotazy na učitele (konzultace jsou časově omezené! V případě, že rodič potřebuje více času, doporučujeme zarezervovat si 2 časy za sebou, např. 14:00 – 14:15 i 14:15 – 14:30. Prosíme však, aby rodiče tuto možnost využívali pouze v nezbytných případech a po domluvě s učitelem/učitelkou).

Konzultace probíhají online - v den konzultací si dítě odnáší portfolio domů. (s ohledem na tuto skutečnost je zapotřebí, aby bylo dítě o termínu konzultací ze strany rodiče včasně informováno).

Na konzultace/Meet se rodič bude hlásit skrze přihlašovací údaje dítěte do Google Glassroom (tj. pod doménou jmeno.prijmeni@zsnovysvet.cz).

Na konzultacích je zapotřebí, aby rodič, dítě i pedagog měli zapnutou kameru a mikrofon.

https://meet.google.com/qyb-poav-ymn