Naše třída I. L

I. L

Společně připravujeme:

13. 11.  - Den laskavosti

22. 11. - Kreativní dílna - výroba dekorací na vánoční vystávku (ve třídě I. L)

29. 11. -  Vánoční výstavka (ve škole)

13. 12. -  Vánoční vystoupení (v Loutkovém divadle od 17.00hod)

MĚSÍČNÍ AKCE TŘÍDY

• 13. 12. - dopolední generální zkouška vánočního vystoupení v Loutkovém divadle, od 17. 00hod vystoupení pro rodiče, prarodiče a známé.
  • 16. 12. - posílání vánočních pohledů z České pošty v Opavě - Kateřinkách
  • 17. 12. - Charitativní vánoční koncert ZUŠ V. Kálika v Loutkovém divadle
  • 18. 12. - vánoční koncert dětí ze ZUŠ v učebně hudební výchovy na ZŠ Šrámkova
  • 20. 12. - vánoční posezení u stromečku v naší třídě smile

INFORMACE PRO RODIČE

• 16. 12. - budeme posílat vánoční pohlednice. Připravte prosím dětem 1-2 ks pohlednic a na papírku napsané adresy, abychom věděli, kam pohledy poslat smile. Známky uhradíme z třídního fondu.

MĚSÍČNÍ AKCE TŘÍDY

• 4. 11. - Kurz dentální hygieny pro 1. - 3. roč.
  •  8. 11. - Návštěva OKPB na Šrámkové
  • 13. 11. - návštěva psího útulku v rámci projektu "Den laskavosti" (Městský útulek pro psy v Opavě)
  • 21. 11.  - edukační program pro 1.  roč. "Království Symetrion", pro 2. roč. "Dopravní prostředky", pro 3. roč.  "Barvy, světlo, stín" (Svět techniky Ostrava - Vítkovice)
  • 26. 11. - edukační program pro 2. roč. "Pravěk Moravy" "Zaniklý život na Moravě aneb mořem a souší pravěké Moravy" pro 3. roč. (MZM Brno)
  • 26. 11. - edukační program pro 1. roč. "Za pravěkým člověkem? Do muzea!" (SZM Opava)

INFORMACE PRO RODIČE

• V pátek 8. 11. jdeme s dětmi do knihovny. Kdo si bude chtít půjčit knihy, ať si nezapomene vzít průkazku.
  • V pátek od 8.00hod proběhne focení dětí.
  • Ve středu 13. 11. jdeme s dětmi do psího útulku. Předpokládaný návrat ve 13.15hod.
  • Děti 2. a 3. roč. si připravují prezentace do hudební výchovy. Obsah prezentace: formát A4, 1. název hud. skupiny, zpěváka nebo zpěvačky, 2. životopisná data, 3. zajímavosti, 4. názvy písní, 5. fotografie, 6. ukázka (na CD, USB, nebo ukázka přímo z youtube.com).
  •  Od 25. 11. se budou žáci 2. tříd věnovat rýsování. Je potřeba aby nosili zastrouhanou tužku č. 3 a pravítko s ryskou.

•  1. 10. - 8. 10. Ozdravný pobyt pro přihlášené žáky
  •  1. 10. - výukový program v Arboretu v Novém dvoře (pro žáky, kteří se neúčastní ozdravného pobytu)
  •  2. 10. - výukový program v SZM v Opavě - Muzikohrátky (pro žáky, kteří se neúčastní ozdravného pobytu)
  •  9. 10.4. lekce plavání v LRC Opava
  •  10. 10. - "Úvodní lekce" pro prvňáčky v knihovně PB (pobočka Kateřinky)
  •  15. 10. - výukový program "Vyjmenovaná slova" pro třeťáky ve SZM
  •  16. 10. - 5. lekce plavání v LRC Opava
  • 31. 10. - pro žáky 3. tříd - návštěva dopravního hřiště (DDH Mírova)

INFORMACE PRO RODIČE

• Prosím o úhradu 500,- Kč do "Třídního fondu" do 1. 11. 2019.
  • Každé pondělí píšou děti všech ročníků kontrolní práce (KP) z M a ČJ, které ověřují ovládnutí učiva předcházejících týdnů. V úterý s dětmi práci procházíme a domlouváme se na případném dalším procvičení učiva. KP mají děti vloženy v "Týdenních plánech" a do následujícího týdne mají možnost si opravit případné chyby.  Prosím o společnou kontrolu KP a podpis rodičů. Děkuji smile
  • Děkuji všem rodičům, kteří společně s dítětem prochází "Týdenní plány".
  • V rámci projektu "Jsem laskavec", který se uskuteční 13. 11. od 11:00 hodin, navštívíme Městský útulek pro psy v Opavě.  Děti mohou přinést do útulku staré ručníky nebo deky, případně laskominy určené pro psy a kočky smile .
  • Prosím o dodržování písemného omlouvání dětí v případě nemoci do tří dnů po nástupu zpět do školy. Využít můžete omluvenku v TP nebo předepsaný formulář, který najdete na našich webových stránkách (Dokumenty - Formuláře).
  • Taktéž prosím o písemné sdělení v případě, že se dítě nemůže ze zdravotních důvodů účastnit hodiny "Tělesné výchovy" v den konání výuky.
  • V týdnu od 21. 10. probíhá výuka "Tělesné výchovy" dle rozvrhu hodin každou středu a čtvrtek. Je zapotřebí, aby měly děti sportovní oblečení a vhodnou obuv pro výuku v tělocvičně i venku.
  • Tento týden si děti vyslechnou poslední z kosmických příběhů. Následně si začnou připravovat žáci 2. a 3. ročníku prezentace na témata, která navazují na dané příběhy. Téma si mohou zvolit samy děti nebo si vyberou jedno z nabízených témat. Prezentace připravují ve skupinkách, ve škole do 15. 11.  Samotné prezentace budou probíhat dle domluvy s dětmi.

Platnost: 1. 9. - 18. 10. 2019

Platnost: 21. 10. - ....