Základní škola Montessori Nový svět, Opava

Naše třída I. L

I. L
I. L

O třídě

Vážení a milí rodiče, 

přejeme Vám v novém roce pevné zdraví, 

                                                      

 ........ hodně štěstí, 

                                  

...... dostatek pohybu,

    

.... skvělé zážitky, 

       

... kamarády a radost ze všeho, co děláte! :-)

                                

      Děti a pedagogové ze třídy I. L

Důležité informace

LEDEN

INFORMACE

 • 30. 1. - děti si přinesou do školy reprezentativní portfolio na založení vybraných pracovních listů z oblastí vzdělávání za první pololetí školního roku 2022/2023
 • 27. 1. - Památkovaná - společně se vydáme za památkami našeho regionu. Navštěva Kostela Nejsvětější trojice a Muzea J. A. Komenského ve Fulneku. 
 • 17. 1. - Den otevřených dveří
 • 3. 1.  - setkání ve škole po vánočních prázdninách :-)

PROSINEC

INFORMACE

 • 23. 12. - 2. 1. - vánoční prázdniny
 • 22. 12. - Vánoce ve škole - možná příjde i Ježíšek. Děti si mohou přinést pohoštění - cukroví, dětský šampus. 
 • 21. 12. - Vánoční koncert v Kostele sv. Janů. Začátek akce v 17.00hod. Začátek koncertu v 17.30hod. 
 • 13. 12. v 10.00hod - navštívíme Vánoční koncert v Loutkovém divadle. Vystupovat budou děti ze ZUŠ  Opava. Vstupné 50,- Kč na dítě. Výtěžek z akce bude věnovaný na nákup vánočních dárků pro děti, které musí trávit Vánoce v nemocnici. Vstupné bude hrazeno z třídního fondu. 
 • 7. 12. - 9. 12. - Studenti Slezské univerzity si připravili pro děti prvního, druhého a třetího ročníku program. Děti druhého ročníku navštíví program 7. prosince od 8.30hod. Název programu je "Čtvero ročních období - tradice a zvyky". Děti doprovodí kolegyně Veronika. Děti prvního ročníku navštíví program 8. prosince od 8.30hod. Název programu "Advent a Vánoce našich prababiček". Děti doprovodí kolegyně Martina. Děti 3. ročníku navštíví program 9. prosince od 8.30hod. Název programu "Víš, co jíš, aneb každý může být Masterchef" - vaření s dětmi. Děti doprovodí Martina Plebanová. Děti si s sebou vezmou psací potřeby, nůžky a přezůvky. Děti 3. ročníku si vezmou zástěru a vyrobí si doma kuchařskou čepici se jménem (z tvrdého papíru). Děti budou ve škole nejpozději v 7.45hod. Poté budou společně odcházet s vyučujícími.
 • 5. 12. - Vánoce na Zámku v Raduni. Vstupné 80,- Kč na žáka. Vstupné bude hrazeno z třídního fondu. Z důvodu nemoci akce zrušena.
 • 2. 12. - adventní dílničky. Akce pro rodiče a děti, začátek v 15.00hod. Děti si pro Vás připravili taneček a pohádku O perníkové chaloupce. Do středy 30. 11. 2022 si děti přinesou kostýmy. Bližší informace o vystoupení (o kostýmech) naleznete v týdenních plánech. Začátek vystoupení v 15.30hod. Děkuji.

LISTOPAD

INFORMACE

 • 30. 11. - každou středu a pátek budou mít děti tělesnou výchovu. Přinesou si vhodné sportovní oblečení - tričko, tepláky nebo kraťasy, sportovní obuv se světlou podrážkou do tělocvičny
 • 25. 11. - návštěva moštárny ve Starých Těchanovicích. Děti si s sebou vezmou teplé sportovní oblečení, pevnou obuv, batoh, pláštěnku, svačinu na celý den, láhev s pitím a pouzdro. Bližší Informace budou zaslány rodičům emailem dne 21. 11. 2022.
 • 21. 11. - děti si napíšou čtvrtletní kontrolní práci z českého jazyka a matematiky
 • 11. 11. - projektový den ke svatému Martinovi v Kostele sv. Martina v Tošovicích. Děti si s sebou vezmou teplé sportovní oblečení, pevnou obuv, batoh, pláštěnku, svačinu na celý den, láhev s pitím a pouzdro. Bližší Informace byly zaslány rodičům na email dne 6. 11. 2022.
 • 3. 11. Halloween ve škole - děti si mohou přinést masku :-)

ŘÍJEN

INFORMACE

 • 26. 10. - 30. 10. 2022 - podzimní prázdniny
 • 20. 10. Dopravní hřiště (3. ročník) - odchod ze školy v 8.00hod. Děti si s sebou vezmou batoh, svačinu, láhev s pitím, cyklistickou helmu, psací potřeby a papír. Akce přesunuta z 15. 9. 2022.
 • 3. 10. - Maraton čtení v OKPB v Opavě Kateřinkách (3. ročník) - 9.30 - 10.00hod

ZÁŘÍ

INFORMACE

 • 30. 9. Podzim - děti si do školy donesou na ukázku podzimní plody - šípky, kukučici, jablko, dýni, hrušku, kaštany atd.
 • 23. 9. Slavnost k 10. výročí založení naší školy. Zveme Vás a Vaše blízké na Den otevřených dveří :-), kdy můžete nahlédnout do výuky a být její součástí.
 • 19. 9. Vítání prvňáčků ve Slezském divadle - akce pro děti. Děti se mohou těšit na pohádku Královna koloběžka I. a malý dáreček. Po skončení představení se děti budou fotit před divadlem
 • 15. 9. - Dopravní hřiště (3. ročník) - odchod ze školy v 8.00hod. Děti si s sebou vezmou batoh, svačinu, pití, cyklistickou helmu, psací potřeby a papír. Z důvodu nepříznivého počasí akce zrušena. Náhradní termín je domluvený ve čtvrtek 20. října.
 • 8. 9.  setkání s pedagogy naší třídy
 • 7. 9. - 23. 11. 2022 zahájení plaveckého kurzu v Městských lázních na Zámeckém okruhu. Celkem proběhne 10 lekcí po 45minutách. Děti si s sebou vezmou plavky, plaveckou čepici, ručník, sprchový gel.
 • 2. 9. - děti si donesou výtvarné potřeby a pracovní portfolio s eurosložkami
 • 1. 9. v 8.30hod - slavnostní zahájení školního roku 2022/2023
POZVÁNKA

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 8. září v 16.00 hodin Vás zveme na setkání s pedagogy naší třídy, které se uskuteční ve třídě I. L.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Lucie Kašpárková a Zuzana Prokešová

ODKAZY NA PROCVIČOVÁNÍ:

 http://ucebnice.online/  - stačí se zaregistrovat a můžete procvičovat učivo. Zkušební verze platí po dobu 30 dnů.

https://skolakov.eu/

https://www.umimecesky.cz/

https://www.vcelka.cz/ - známý portál pro procvičování  výuky, 6 týdnů zdarma, stačí, když při registraci použijete promo kód - UCIMESEDOMA

https://www.gramar.in/cs/

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

https://www.skolasnadhledem.cz/

http://matematika.hrou.cz/

http://www.naucsepocitat.cz/

https://www.matika.in/cs/

https://www.umimematiku.cz/

https://matmat.cz/

http://www.matyskova-matematika.cz/

http://pisanka.cz/1-trida/samostatna-pismena/

Pro učení v přírodě:

https://ucimesevenku.cz/

http://www.jdeteven.cz/

E-knihy zdarma pro děti:

 http://www.eknihyzdarma.cz/eshop-kategorie-prodeti.html

Aktuality

Rozvrh hodin

Konzultace


Pravidla konzultací

Na konzultace se rodič přihlásí přes webové stránky, vybere si příslušný termín a čas. (vybraný termín konzultací není rodiči potvrzen, nicméně učitel/učitelka je o vybraném termínu automaticky informován/a, je pro něj/ni závazný. Pokud by termín konzultací musel být ze strany učitele/učitelky změněn, učitel/ka bude rodiče v předstihu kontaktovat e-mailem).

Před konzultacemi si rodič připraví případné dotazy na učitele (konzultace jsou časově omezené! V případě, že rodič potřebuje více času, doporučujeme rezervovat si 2 časy za sebou, např. 14:00 – 14:15 i 14:15 – 14:30. Prosíme však, aby rodiče tuto možnost využívali pouze v nezbytných případech a po domluvě s učitelem/učitelkou).

Pokud probíhají konzultace online, je nutné, aby si dítě odneslo portfolio domů (s ohledem na tuto skutečnost je zapotřebí, aby bylo dítě o termínu konzultací ze strany rodičů včasně informováno).

Na online konzultace/Meet se rodič bude hlásit skrze přihlašovací údaje dítěte do Google Glassroom (tj. pod doménou jmeno.prijmeni@zsnovysvet.cz).

Na online konzultacích je zapotřebí, aby rodič, dítě i pedagog měli zapnutou kameru a mikrofon.

https://meet.google.com/qyb-poav-ymn


Rezervujte si termín konzultací